top of page
  • Writer's pictureSvitlana Sishchuk

7 англомовних дитячих видань, які варті уваги: вибір нашого сина

Updated: Aug 11, 2023

Що подобається читати 6-річному хлопчику Деніелу та які англомовні книжки варті уваги на мою думку. Книги подаю у довільному порядку, а не за рейтингом. Сподіваюсь, вам наш вибір сподобається також. Приємного читання!

З домашньої бібліотеки

Dr. Seuss’s Beginner Books Collection — Книги Доктора Сьюза

Класика американської дитячої літератури. За книгами Доктора Сьюза вчаться читати.

Книжки прикольні. Можуть здаватися спочатку дещо незрозумілими чи навіть без змісту. Дається взнаки, що я в дитинстві читала іншу літературу. Але дітям, і нашому «принцу» в тому числі, подобається. Я за допомогою цих книжок треную англійську вимову. Прочитайте з дитиною Fox in Socks, або хоча б Hop on Pop by Dr. Seuss і ваша щелепа буде розмовляти з чудовим американським акцентом.

Pete the Cat — «Кіт Піт»

Пригоди веселого та невгамовного Піта

Є більше 60 книг з серії про кота Піта. Більшість з них написані та проілюстровані подружжям Кімберлі та Джеймсом Дін. Кілька книжок з серії написав Ерік Літвін.

Прототипом головного героя послужив справжній кіт Піт, якого Діни взяли з притулку. Кіт був чорний. Таким його й зобразив Джеймс спочатку. Але, зваживши на прикмету, що чорний кіт приносить нещастя, автори вирішили зробити головного героя дитячих книжок темно-синього кольору.

У Піта є сім'я і друзі. Він ходить до школи, любить танцювати і грати в бейсбол. В коротких історіях описуються ситуації зі щоденного життя.

Книги написані простою зрозумілою (навіть для мене :) мовою. Інколи читаю я, інколи Даня сам.

Elephant and Piggie — серія книжок про Слоника та Свинку від Мо Віллемса

Цікаві історії про двох друзів: Слоника та Свинку

Автор — письменник, художник, сценарист, працював в телевізійному дитячому проекті «Вулиця Сезам». Після народження доньки Віллемс став «домашнім» татом: ростить донечку і працює вдома. Книжки про дружбу, різні життєві ситуації, про підтримку один одного.

Ми любимо читати ці книжки в ролях. Даня обирає хто є хто: інколи він в ролі Свинки, а я — Слоника, іншим разом ролі міняються. Є ще серії про Голуба і Зайчика. Але про Свинку та Слоника — наші улюблені. Ілюстрації в книжках теж Мо Віллемса.

Книги видавництва Usborn Publishing

Книги видавництва Usborn Publishing, напевне, більше моя любов, ніж Даніка. Я ці книги можу розглядати годинами. Як дитина відкривати всі ці віконечка і розглядати найменші деталі.

У нас є кілька, але малому подобається єдина — See Inside Great Cities. В книзі йдеться про історію та цікаві факти з життя великих міст світу: Сідней, Істамбул, Лондон, Париж, Шанхай і, звичайно ж, Нью-Йорк. Думаю, не треба наголошувати, про яке місто ми читаємо найчастіше.

National Geographic Kids

Ще одна моя улюблена серія — National Geographic Kids . Ми маємо і у твердій обкладинці зі складнішими текстами, і маленькі з простими текстами, якраз для початкового рівня читання.

Улюблені книжки Даніка з цієї серії Things That Go (про види транспорту) та United States Atlas (атлас Сполучених Штатів для дітей).


Малий з першої книжки найчастіше читає про паровози та їхні похідні — тролейбуси, трамваї, швидкісні потяги і т.д. А в атласі найдовше розглядає штат Нью-Йорк. Зізнаюсь, що поки малий в школі, я інколи «зависаю» в атласі надовго.

Tomas and Friends — «Томас і друзі»

Даня знає по іменам всіх паровозиків

Це не оригінальні історіі про паровозика Томаса, які написав в 40-х роках минулого століття англійський священик та любитель залізниці Вілберт Одрі для свого сина.

Книга, яку ми з Даніком прочитали вже безліч разів, видана за мотивами мультфільма про Томаса та його друзів.

Книжка малому подобається, а мультфільм не дуже. Даня надає перевагу додаткам для iPad про Томаса. Маємо встановлених кілька додатків з цієі серії: і будівництво різних залізниць, і перегони. Причому, малий знає як звати кожен паровіз. Я крім Томаса і Персі не знаю жодного.

365 Bedtime Stories & Rhymes — «365 історій та віршів до сну»

Збірка казок, оповідань та віршів для читання перед сном. В книзі зібрані відомі англомовні вірші-колискові: Twinkle Twinkle Little Star; Baa, Baa, Black Sheep; Hey Diddle Diddle; Star Light, Star Bright та інші. Є також адаптовані казки, знайомі нам як «Попелюшка», «Золотий гусак», «Гидке каченя».

Улюблена казка Дані — це аналог відомої казки про Марічку та трьох ведмедів. Щоправда, в англомовному варіанті Марічку звати Златовласка.

Час від часу уподобання укладача цього списку змінюються. Незмінним щовечора залишається ритуал: перед сном читаємо разом хоча б одну книжку.

Де купляємо книжки Найчастіше книги я купляю он лайн. Хоча надзвичайно люблю книжкові магазини, яких в Нью-Йорку є предостатньо. На жаль, нечасто видається нагода поблукати книгарнями. Amazon

Беззаперечний лідер серед ресурсів, де я купляю навчальну та художню літературу для сина і для себе. Щорічна підписка на опцію Amazon Prime дозволяє отримувати товари без оплати за доставку та максимум за два-три дні.

Це також не є окремий книжковий сайт. Але на ньому часто можна знайти якісну науково-популярну літературу. Практично всі книги з серії National Geographic Kids в твердій обкладинці звідси. На сайті постійно бувають значні знижки. Єдина незручність, сайт потрібно моніторити раз-два на тиждень, бо перелік доступних товарів змінюється. І доставка інколи триває до 3-х тижнів.


Це видавництво ніжно люблять американські батьки і вчителі. Малому в школі раз на місяць-два видають каталог з акційними виданнями і з кодом саме їхнього класу цього видавництва. За кожне замовлення клас отримує книжку для власної бібліотечки. Також часто бувають знижки на ті чи інші видання.


До теми:Comments


bottom of page