top of page
  • Writer's pictureSvitlana Sishchuk

15+ улюблених цитат з серіалу «Дивовижна місіс Мейзел»

Updated: Aug 11, 2023

Чому варто подивитись серіал про жінку-стендаперку з Нью-Йорка


«Чому жінки повинні прикидатись тими, ким вони не є? Чому ми мусимо прикидатися дурними, коли ми не дурні? Чому нам треба прикидатися безпорадними, коли ми не безпорадні? Чому нам доводиться казати, що ми шкодуємо, коли нам насправді нема про що шкодувати? Чому ми повинні робити вигляд, що ми не голодні, коли ми голодні?»

Такі запитання ставить Міріам Мейзел — головна героїня серіалу «Дивовижна місіс Мейзел». З минулого року він в списку моїх улюблених серіалів. На що є кілька причин: - дія серіалу відбувається в Нью-Йорку 50-х років ; - естетична насолода від музики, костюмів і загалом атмосфери в серіалі;

- вбрання Мідж — це взагалі окремий пункт; - серіал про красиву, розумну, талановиту жінку, яка не побоялася кардинально змінити своє життя; - дотепні і цікаві герої серіалу: типажі єврейських батьків, продюсер Мідж Сюзі Майєрсон, чоловік Мідж, коханка-секретарка; - це перший серіал, який я повністю дивилась мовою оригіналу і була надзвичайно задоволена, що розумію мову і жарти.

«Дивовижна місіс Мейзел» (The Marvelous Mrs. Maisel) – трагікомічний серіал про домогосподарку Міріам (Мідж) Мейзел. Виконавиця ролі головної героїні Рейчел Броснахен отримала кілька нагород за цю роботу, а серіал сподобався і критикам, і глядачам.

Сюжет серіалу розгортається в Нью-Йорку 50-х років. Чудова, розумна, приголомшлива дівчина з багатої єврейської сім'ї виходить заміж за хорошого хлопця з іншої єврейської родини. І все у них добре. Багаті родини, розкішна квартира з виглядом на Централ Парк в одному з найдорожчих районів Манхеттена – Верхньому Вест Сайді, двоє дітей.


У Міріам ідеальне життя, про яке вона мріяла — як з каталогу. А чоловік захоплюється стендапом, мріє відбутися як комедіант, і вона всіляко його підтримує. І ось, зовсім несподівано для неї, він йде до секретарки. З її валізою. Батьки переконані, що вона повинна його повернути. Що вона недостатньо йому догоджала і була недостатньо мудрою. І ось вона одного разу напивається, приходить в той самий стендап клуб, і влаштовує такий виступ, що їй аплодують. А далі починається її непростий шлях становлення як стендап комедіантки — тому що вона виявляється неймовірно талановитою. Ось про це і серіал. Головні герої цієї драми-комедії:

Міріам (Мідж) Мейзел (головна героїня) — зразкова домогосподарка; вона щодня вимірює вагу та об’єм кожної частини свого тіла, вона ходить з подругами на сеанси дивного фітнесу, щоб «дозволити собі їсти чизкейки», вона відмінно готує і всюди встигає, вона знімає макіяж, коли чоловік заснув і прокидається зранку ще до будильника, щоб нанести його знову.

Рейчел Броснахен в ролі Мідж неймовірна. До неї неможливо залишатись байдужим. І слід відзначити її шикарне вбрання, яке влучно передає стиль епохи Нью-Йорку 50-х. Тому окрема подяка костюмерам. Алекс Борштейн, яка зіграла Сюзі Майерсон — новоствореного менеджера стенд-ап зірки, яка сходить, склала чудовий дует головній героїні. Вона одночасно є повним антиподом Мідж та її ідеальним доповненням.

Майкл Зеген в ролі чоловіка Мідж Джоела Мейзеля чудово впорався з роллю людини, якій батько дав все — квартиру, роботу. А він вперто намагається стати коміком. І виходить це у нього геть погано.

Тоні Шелуб, який зіграв батька Міріам Ейба Вайзмана — це одна велика ходяча хохма. Він професор математики Колумбійського університету, який, за словами його дружини, «буде проводити заняття з дому, навіть якщо університет піде під воду». Буквально кожну сцену з ним можна розбирати на цитати. І саме у такого батька могла з’явитись така дочка, як Мідж.

Марін Хінкл, мама Мідж Роуз Вайзман — з родини французьких євреїв, завжди бездоганно одягнута; вважає, що краса сприяє щастю і ходить до провидиці дізнатись про майбутнє.

Неперевершений склад акторів, чудовий гумор і життєві питання, про які замислюєшся. Фільм можна розбирати на цитати.

У мене є кілька улюблених.

Мідж про місце жінки в світі:

«Якщо жінки не усвідомлюють, що відбувається в світі, вони не можуть втрутитись і виправити це. А вони можуть виправити. І покращити.»

Ейб Вайзман (батько Мідж) про значення дверей:

«Двері не означають, що їх обов'язково треба використовувати. Наявність дверей означає нескінченні можливості.»

Сюзен Майєрсон (продюсер Мідж, адміністратор «Геслайт» про неможливе:

«Коли вже винайдуть ліки від тупості?»

Джоел Мейзел (чоловік Мідж) та Мідж про нездійсненні життєві плани:

- А ти замислювалась про те, що хочеш стати кимось, а потім розумієш, що це неможливо? - Так, дружиною!

Джоел Мейзел про мрію:

«Ти знаєш, що таке мрія? Це те, що дає тобі ковток повітря на нанависній роботі.»

Ейб Вайзман до Мідж про вибір чоловіка:

- Коли я погодився відправити тебе в той дорогий гойський коледж, що я тобі сказав? - Що там буде жахлива їжа. - Те, головне, що я тобі сказав? - Воно теж було про їжу! - Інше головне, що я тобі сказав!? - «Не вибирай слабкого чоловіка»! - Ось!

Імоджин (подруга Мідж) про заняття гімнастикою та розлучених жінок:

«І не забувай: ми займаємося для того, щоб дозволити собі з'їсти чізкейк. А вони для того, щоб знайти собі нового чоловіка.»

Мойше Мейзел (свекор Мідж) про важливість знань з історії:

«Агов! Цей рулон тканини, який ти волочиш по землі, ця тканина французька! А ти знаєш, що ще французьке? Гільйотина!»

Ширлі Мейзел (свекруха Мідж) про неодружених француженок:

«А ви знаєте, що багато француженок неодружені. Тому що вони завжди ходять топлес на пляжах. Якщо чоловік може бачити їх безкоштовно, то у нього вже немає мотивації для одруження.» Роуз Вайзман (мама Мідж) про важливість краси:

«Легше бути щасливою, коли ти красива.»

Імоджин про важливість читання доктора Спока:

«Мідж, якщо ти не читала доктора Спока, як твої діти до цього часу живі?»

Ейб Вайзман про комунікацію в сім`ї:

– Ейб, що ти про це думаєш?

– Я вже всім сказав, що я про це думаю, але мене всі проігнорували!

Мідж про міста:

«Міста — це не тільки будівлі і дороги. Міста — це люди.»

Мідж про нелегку долю вчителя:

– На секундочку я замислилась про те, щоб стати шкільною вчителькою.

– І що відбулось далі?

– Я побачила школярів...

Ейб Вайзман про вибір коледжу:

– Я казав тобі, що в коледжі варто вчитися чомусь потрібному? І це не російська література!

– Я пам’ятаю.

Мідж та Астрід (дружина брата) про дітей:

– Як ви з Джоелом зачали дитину?

– Займались сексом.

– Так, зазвичай це допомагає...

Ейб Вайзман про сувору реальність на дні народження внука:

«Всі отримають подарунки, всі отримають компліменти, всіх обіймуть. Ти не готуєш цих дітей до реального світу.»

Мідж про одяг для жінок:

«Ці бюстгальтери. І пояси. І корсети. Все це призначене для того, щоб відключити циркуляцію у нашому мозку. Тому ми йдемо поруч, дивимося на свого чоловіка, він щось розповідає, і ми просто віримо йому.»

Ейб Вайзман про життя:

«В усьому, що відбувається, винуваті власне ми самі. Життя несправедливе. Воно важке й жорстоке. Ти повинна обирати своїх друзів так, ніби відбувається війна.»

І на завершення, висловлювання Мідж про призначення жінки:

«А, можливо, я не повинна була стати матір’ю? А раптом я обрала не ту професію? Я жахлива! Адже жінки повинні бути матерями! Це природньо. Це приходить разом з цицьками, чи не так? Обладнання встановлене заздалегідь.

Та чи бувають якісь винятки?

А якщо комусь із нас судилося багато подорожувати або керувати десь в селі своєю забігайлівкою та носити комбінезон? А якщо хтось із нас повинен все життя просто розмовляти з дорослими?»

Мене серіал захопив з першої серії. І добре, що Амазон виставляє всі серії одразу, і не довелось чекати по тижню на кожну наступну. Тож, хто ще не знайомий з цими героями, наполегливо рекомендую подивитись! А я з нетерпінням чекаю на другий сезон. Він вийде на каналі Amazon Prime Video 5-го грудня.

І я навіть трішечки заздрю тим, хто дивитиметься «Місіс Мейзел» вперше.

Comments


bottom of page