top of page
  • Writer's pictureSvitlana Sishchuk

Як в Америці лікують грип та вірусні інфекції: власний досвід

Updated: Apr 12, 2020

Більше пити, менше їсти, ніс зволожувати, якщо погане самопочуття і температура — приймати Тайленол або Ібупрофен.

Такі стандартні рекомендації сімейного доктора або педіатра при вірусних захворюваннях.


Час від часу, як і всі діти, наш малий приходить зі школи зі стандартним малючковим набором: невеликий кашель, нежить, пчихання, температура.

Буває, що до нашого педіатра ми навіть не їдемо. А йдемо в найближчий пункт невідкладної допомоги (urgent care). Там завжди є сімейний лікар, страхівку малого вони приймають, черг ніколи немає і від дому недалеко — 15 хвилин пішки.


Прийом у лікаря за загальноприйнятою схемою: медсестра чи медбрат міряють зріст, вагу, температуру; запитують, з чим звернулись; дані одразу заносять в електронну картку; уточнюють, чи всі щеплення зроблені.

Цікавляться, чи більше ніхто в сім’ї не хворіє.


Інколи роблять експрес-тест на грип (flu) — мазок з носа, і на стрептоккокову ангіну — мазок з горла. На результати тестів потрібно чекати хвилин 10-15.


Потім приходить лікар. Перепитує про симптоми, коли почалась хвороба, яка була температура і що приймала дитина.


Якщо тести на грип та ангіну негативні, діагностують вірусну інфекцію.


Зазвичай приписують: багато пити рідини, зволожувати ніс фізрозчином, якщо сильний кашель — чотири рази на день впродовж тижня пити мікстуру.

Дають довідку на три дні. На більший термін у невідкладній допомозі довідку не видають. Попереджають, що у випадку погіршення стану, необхідно звернутись до педіатра або знову до них.


Медсестра заносить всі приписи в електронну картку, перепитує адресу аптеки, в якій ми купляємо чи отримуємо ліки; каже, що мікстуру ми можемо забрати хвилин через 20-30 в аптеці.

Поки йдемо додому, на телефон зазвичай приходить текстове повідомлення, що мікстура готова і можна її отримати.


Вартість мікстури покриває медична страхівка, тому я нічого не доплачую. Забираємо мікстуру і йдемо додому пити чай і їсти яблука.


Часто стикаюсь з тим, що ті, хто нещодавно переїхали до Сполучених Штатів, дуже дивуються таким методам лікування і вважають, що це взагалі не лікування.


У мене іншого досвіду щодо власної дитини немає. І бачу, що методи таки працюють. Бо за два-три дні наш «хворий» так скаче, що «хворіти» починаю я.

Майже за сім років спілкування з американськими лікарями я тільки один раз почула рекомендацію пити тепле молоко і чай з медом від лікарки-індуски. Думаю, що до американської освіти в цьому випадку додались національні традиції. Бо бачу, що сусіди індуси та пакистанці п’ють молоко галонами.


До часу, поки наш син не пішов до садка-школи (до 3.8 років), він майже не хворів. Кілька раз нежить, температуру та пчихи я не рахую.

За перший рік садочка були: вірус коксакі, кон’юнктивіт, кілька раз ГРВІ, стрептококова ангіна.


Антибіотики перший раз призначили в 4.5 роки при ангіні.


При бронхіті або коли сильно кашляв — мікстура за рецептом.


В школу можна йти, якщо 24 години не було температури. Тоьто пчихи, нежить і кашель — на думку американських лікарів не причина не ходити до школи.


До теми:

Про пологові відділення в США, або для чого потрібне шампанське

Про медицину в США


#медицина_сша #справи_буденні

334 views0 comments
bottom of page