• Svitlana Sishchuk

Як купити смак дитинства в магазині ІКЕА

Updated: Apr 10, 2020

Спогади про «хмаринкову ягоду» морошку після поїздки до господарського магазину.

Нормальні люди, зазвичай, їдуть в магазин IKEA за меблями або постільною білизною, за рамками для фото або іншими дрібничками для дому. Ну, в крайньму випадку, за пахнючими свічками. А я — за смаком дитинства: за джемом з морошки!

Спогади дитинства

З морошкою у мене пов'язані найтепліші спогади дитинства...

В період, коли ми з батьками жили в Республіці Комі, щоліта, крім інших ягід, збирали обов'язково морошку. Кущі морошки невисокі і росте вона на болотах або болотяних лісах. Ягода не любить спеку, тому зустрічається в скандинавських країнах, Канаді, деяких регіонах США та в північних районах Росії і Білорусі. Ягідки зовні нагадують малину, але жовто-помаранчевого кольору, та й на запах і на смак зовсім інші!

У морошки багато цікавих назв: її називають «північним апельсином», «арктичною малиною», «царською ягодою», «болотяним бурштином». Але справжнім відкриттям для мене стала назва морошки англійською мовою! Тільки переїхавши до США, я дізналась, що моя найулюбленіша ягода називається cloudberry — хмаринкова ягідка!

Користь від морошки

Крім того, що «хмаринкова ягода» надзвичайно смачна, вона ще й дуже корисна. В морошці багато вітаміну С, тому її використовують під час захворювань на грип, ангіну та застуди. Ще ягода морошка помічна майбутнім мамам, оскільки містить токофероли, які необхідні для нормального перебігу вагітності та народження здорової дитини. Крім того, в ній є залізо, завдяки чому її використовують при лікуванні анемії. Ягода завдяки своєму багатому складу, приглянулася і косметологам — витяжки з неї входять до складу різноманітних масок, кремів, шампунів, гелів й інших засобів, які приносять особливу користь власницям проблемного волосся і чутливої сухої шкіри. Я, власне, вже багато років користуюсь косметикою Lumene, яка в своїх продуктах використовує екстракт морошки. У Фінляндії та Швеції випускається морошковий лікер, популярний серед іноземних туристів.

А ще пригадую, що мама робила чудове запашне варення з морошки, яке так смакувало до чаю довгими зимовими північними зимами!

Не впевнена, що будь-коли буде нагода повернутись у містечко мого дитинства, але тепер є привід відвідати наприкінці літа якійсь з північних штатів США, щоб покуштувати свіжої морошки.


Читайте також:

Життя у великому місті


З Івано-Франківська до Нью-Йорка


#особисте #справи_буденні

25 views0 comments