top of page
  • Writer's pictureSvitlana Sishchuk

Скільки коштує зібрати хлопчика до школи в США. ІНФОГРАФІКА

Updated: Aug 11, 2023

$500 — приблизно стільки ми витратили на все необхідне при підготовці до школи. Що саме входить у цю суму — в інфографіці

Навчальний рік в муніципальних школах Нью-Йорка розпочався 5-го вересня. І основні приготування до школи ми зробили ще на початку літа. Отже, що потрібно хлопчику 5 років, який йде в підготовчий клас (Kindergarten) муніципальної школи в Брукліні.


Одяг та взуття

В багатьох міських школах існує дрес-код, а в приватних – строга уніформа. Якою є уніформа, прописується адміністрацією школи та батьківським комітетом. Купити її можна в спеціалізованому магазині «наживо» або он лайн. У кожної приватної школи – своя уніформа. Дрес-код – певна кольорова гама, але не такі суворі обмеження. В школі, де навчається наш син, також є дрес-код. Низ (штани або шорти) – колір хакі, верх (сорочка поло з коротким або довгим рукавом) – білий або червоний. На зиму, як варіант, сорочка з жилеткою або светр. Це для хлопчиків. Спортивна форма має бути сірого кольору: шорти, штани і футболка.

Одяг ми купуємо таких торговельних марок: Carter’s, OshKosh, Old Navy (поло, худі, штани і шорти) та Gap (штани і шорти). Штани і шорти беремо без ґудзиків і замків. Оскільки молодші школярі часто сидять не за столом, а на підлозі, то штанів на рік треба 4-6 пар як мінімум, бо протираються коліна :). Вартість – $15-20. І шортів потрібно зо дві пари. Діти навчаються до кінця червня, та й у вересні в Нью-Йорку ще тепло. Ціна – від $12.00. Сорочок поло теж треба мати 3-4 на тиждень. У молодших класах діти постійно щось малюють, клеять, створюють різноманітні проекти. За сорочкою нашого малого минулого навчального року я могла визначити, яким кольором вони малювали в той чи інший день. Коштують поло в період знижок від $5.00 з коротким рукавом та від $7.00 – з довгим. Взуття рекомендують зручне, легеньке, оскільки в школі ніхто не перевзувається. Ми вже кілька років купуємо «снікерси» See Kai Run. Ціна стартує від $35.00 і вище. Взуття якісне і приємних кольорів. Знижки на нього бувають нечасто і невеликі. Всі «снікерси» на липучках, щоб спростити життя студенту. Адміністрація школи схвально ставиться, якщо сорочки поло і спортивна форма з логотипом школи. Замовити одяг з логотипом можна на рекомендованому школою сайті Land's End. Логотип на одну річ коштує $5.50. Єдине, що замовити логотип окремо не можна. Необхідно на тому ж сайті обрати поло чи спортивну форму і додати опцію «лого». І сорочки, і спортивні костюми на цьому сайті значно дорожчі. Для порівнння: одна сорочка поло на довгий рукав з логотипом нам обійшлася майже в $30.00. Гроші за такі покупки йдуть на розвиток школи, тому нам не шкода. Поки що малий має одну червону сорочку з лого. Буду замовляти ще одну білу. І десь пізніше спортивний костюм. За дрес-кодом діти одягаються з понеділка по четвер. П'ятниця — вільний день: можна одягати як уніформу, так й інший зручний одяг. Американські батьки дуже раціональні. У Фейсбук є окрема група нашої школи, де батьки обмінюються або продають за кілька доларів шкільну форму, яка вже не підходить їхнім дітям. Це дуже зручно і вигідно.

Канцтовари

Цей пункт виконати найпростіше. В червні на електронну пошту прийшов лист зі школи з посиланням на он лайн магазин, де впродовж місяця можна було придбати всі необхідні канцтовари гуртом. У листі був перелік для кожної паралелі від підготовчого класу до 5-го. В аплікаційну форму вноситься прізвище, ім'я студента та клас. Один клік – і коробка з усім необхідним була доставлена 30-31-го серпня одразу в клас.

Якщо хтось із батьків не бажав цього робити – ніхто не змушував. На сайті школи є перелік необхідних канцтоварів. Можна самому придбати все необхідне за списком в будь-якому магазині, якій найбільше подобається. Популярними є магазини: Staples (мережа фірмових магазинів з офісним приладдям), Walmart або Target (мережі оптових магазинів). Щоправда, мережі Walmart в Нью-Йорку немає. Або он лайн. Тоді це все треба спакувати в картонну коробку, підписати і за кілька днів до початку навчального року відвезти в школу. Коштував нам повний набір на рік – $111.00


Додатково також потрібно

Рюкзак і сумка для обідів: ми купували в одному стилі он лайн. Рюкзак – $30.00, сумка – $22.00. Додатково замовляли ще монограму «Daniel», за що доплатили по $6.00. Підручників дрібнота не носить. Тому в рюкзаку у нашого студента розташовується сумка з обідом, банка для пиття та папка для домашніх завдань і різних оголошень, які передають зі школи для батьків.

Багаторазові пляшки для пиття ми беремо Contigo. На Amazon набір з 3-х штук коштує $36.00. І ще одна необов’язкова, але дуже помічна річ: іменні наліпки різних розмірів. Наклеюються на все: баночки для пиття, коробки для обіду, на одяг, взуття і т. д. Великим набором користуватись можна не один рік.

До переліку я не вносила нижню білизну, шкарпетки і ще якісь дрібнички. А також тут немає верхнього одягу на осінь-зиму-весну. Загалом виходить близько $500. Це з врахуванням того, що практично весь одяг ми купували зі знижками 40-60%. PS: всі ціни я заокруглювала для спрощення підрахунків.


Читайте також:

910 views1 comment
bottom of page