top of page
  • Writer's pictureSvitlana Sishchuk

Скільки коштує зібрати хлопчика до школи в США. ІНФОГРАФІКА

Updated: Aug 11, 2023

$500 — приблизно стільки ми витратили на все необхідне при підготовці до школи. Що саме входить у цю суму — в інфографіці

Навчальний рік в муніципальних школах Нью-Йорка розпочався 5-го вересня. І основні приготування до школи ми зробили ще на початку літа. Отже, що потрібно хлопчику 5 років, який йде в підготовчий клас (Kindergarten) муніципальної школи в Брукліні.


Одяг та взуття

В багатьох міських школах існує дрес-код, а в приватних – строга уніформа. Якою є уніформа, прописується адміністрацією школи та батьківським комітетом. Купити її можна в спеціалізованому магазині «наживо» або он лайн. У кожної приватної школи – своя уніформа. Дрес-код – певна кольорова гама, але не такі суворі обмеження. В школі, де навчається наш син, також є дрес-код. Низ (штани або шорти) – колір хакі, верх (сорочка поло з коротким або довгим рукавом) – білий або червоний. На зиму, як варіант, сорочка з жилеткою або светр. Це для хлопчиків. Спортивна форма має бути сірого кольору: шорти, штани і футболка.

Одяг ми купуємо таких торговельних марок: Carter’s, OshKosh, Old Navy (поло, худі, штани і шорти) та Gap (штани і шорти). Штани і шорти беремо без ґудзиків і замків. Оскільки молодші школярі часто сидять не за столом, а на підлозі, то штанів на рік треба 4-6 пар як мінімум, бо протираються коліна :). Вартість – $15-20. І шортів потрібно зо дві пари. Діти навчаються до кінця червня, та й у вересні в Нью-Йорку ще тепло. Ціна – від $12.00. Сорочок поло теж треба мати 3-4 на тиждень. У молодших класах діти постійно щось малюють, клеять, створюють різноманітні проекти. За сорочкою нашого малого минулого навчального року я могла визначити, яким кольором вони малювали в той чи інший день. Коштують поло в період знижок від $5.00 з коротким рукавом та від $7.00 – з довгим. Взуття рекомендують зручне, легеньке, оскільки в школі ніхто не перевзувається. Ми вже кілька років купуємо «снікерси» See Kai Run. Ціна стартує від $35.00 і вище. Взуття якісне і приємних кольорів. Знижки на нього бувають нечасто і невеликі. Всі «снікерси» на липучках, щоб спростити життя студенту. Адміністрація школи схвально ставиться, якщо сорочки поло і спортивна форма з логотипом школи. Замовити одяг з логотипом можна на рекомендованому школою сайті Land's End. Логотип на одну річ коштує $5.50. Єдине, що замовити логотип окремо не можна. Необхідно на тому ж сайті обрати поло чи спортивну форму і додати опцію «лого». І сорочки, і спортивні костюми на цьому сайті значно дорожчі. Для порівнння: одна сорочка поло на довгий рукав з логотипом нам обійшлася майже в $30.00. Гроші за такі покупки йдуть на розвиток школи, тому нам не шкода. Поки що малий має одну червону сорочку з лого. Буду замовляти ще одну білу. І десь пізніше спортивний костюм. За дрес-кодом діти одягаються з понеділка по четвер. П'ятниця — вільний день: можна одягати як уніформу, так й інший зручний одяг. Американські батьки дуже раціональні. У Фейсбук є окрема група нашої школи, де батьки обмінюються або продають за кілька доларів шкільну форму, яка вже не підходить їхнім дітям. Це дуже зручно і вигідно.

Канцтовари

Цей пункт виконати найпростіше. В червні на електронну пошту прийшов лист зі школи з посиланням на он лайн магазин, де впродовж місяця можна було придбати всі необхідні канцтовари гуртом. У листі був перелік для кожної паралелі від підготовчого класу до 5-го. В аплікаційну форму вноситься прізвище, ім'я студента та клас. Один клік – і коробка з усім необхідним була доставлена 30-31-го серпня одразу в клас.

Якщо хтось із батьків не бажав цього робити – ніхто не змушував. На сайті школи є перелік необхідних канцтоварів. Можна самому придбати все необхідне за списком в будь-якому магазині, якій найбільше подобається. Популярними є магазини: Staples (мережа фірмових магазинів з офісним приладдям), Walmart або Target (мережі оптових магазинів). Щоправда, мережі Walmart в Нью-Йорку немає. Або он лайн. Тоді це все треба спакувати в картонну коробку, підписати і за кілька днів до початку навчального року відвезти в школу. Коштував нам повний набір на рік – $111.00


Додатково також потрібно

Рюкзак і сумка для обідів: ми купували в одному стилі он лайн. Рюкзак – $30.00, сумка – $22.00. Додатково замовляли ще монограму «Daniel», за що доплатили по $6.00. Підручників дрібнота не носить. Тому в рюкзаку у нашого студента розташовується сумка з обідом, банка для пиття та папка для домашніх завдань і різних оголошень, які передають зі школи для батьків.

Багаторазові пляшки для пиття ми беремо Contigo. На Amazon набір з 3-х штук коштує $36.00. І ще одна необов’язкова, але дуже помічна річ: іменні наліпки різних розмірів. Наклеюються на все: баночки для пиття, коробки для обіду, на одяг, взуття і т. д. Великим набором користуватись можна не один рік.

До переліку я не вносила нижню білизну, шкарпетки і ще якісь дрібнички. А також тут немає верхнього одягу на осінь-зиму-весну. Загалом виходить близько $500. Це з врахуванням того, що практично весь одяг ми купували зі знижками 40-60%. PS: всі ціни я заокруглювала для спрощення підрахунків.


Читайте також:

951 views1 comment

1 Comment


sashadell
sashadell
Nov 29, 2018

It was very interesting to learn about how New York City schools are working. It won't stop surprise me how everything works differently in different states. In PA public schools usually start around August 21st (that's High school where I work), my daughters school starts on August 23d, some schools start around August 16th-17th, I would say WHAT A MESS. It would of been much easier for parents to have schools start on the same date! Why not to do that?! Then of course everyone get's out of school for the summer on different dates, if later start of school year then late end of it, earlier start of school year earlier end of it. And of course there are…


Like
bottom of page