top of page
  • Writer's pictureSvitlana Sishchuk

Про щеплення і вакцинацію в США

Updated: Nov 22, 2021

Як саме відбуваються щеплення та чи є вони обов'язковими в Нью-Йорку

Щороку в запеклих суперечках батьки з'ясовують, робити чи ні щеплення своїм дітям. Американські батьки теж сперечаються, але в більшості випадків таки роблять. Як це відбувається


1) Ми приходимо до нашого педіатра на плановий огляд, і лікар каже: «Сьогодні ми робимо таке щеплення або ось таке комбіноване щеплення. Скарг щодо здоров’я дитини немає?» 2) Наш доктор робить щеплення.

3) Попереджає про можливі реакції на щеплення. Раніше лікар ставив позначку в особовій картці, а тепер картки електронні, тож одразу вносить дані туди і каже, коли потрібно робити наступне. 4) Прощається. Це все. Питання, чи хочу я щепити дитину, у мене ніколи не виникало. Спеціальних аналізів ніяких не робили. Питань про терміни придатності, про склад, про виробника цих препаратів, ні разу не задавала я. У мене просто для цього не було жодних підстав.

Графік щеплень в офісі нашого доктора

Чи є щеплення обов'язковими Мова йде виключно про Нью-Йорк. Як справи в інших штатах, я не знаю. Вся інформація щодо обов'язковості щеплень є на сайті Департаменту освіти міста Нью-Йорк. Для всіх документів є переклад основними мовами, якими послуговуються в мегаполісі (в тому числі й російською) — кому цікаво, можна ознайомитись детально. Відповідно до закону штату Нью-Йорк про охорону здоров'я, всі учні муніципальних шкіл міста Нью-Йорк повинні пройти вакцинацію проти таких захворювань: дифтерія, коклюш, правець, кір, свинка, краснуха, вітряна віспа, пневмококова інфекція, гепатит Б і гемофілічний грип. З 2016/2017 навчального року до цього переліку додали обов’язкове щеплення проти менінгококової інфекції. А з минулого року обов'язковими є щеплення проти грипу для дітей 4-річного віку, які відвідують муніципальні навчальні заклади.

На сайті дається роз’яснення, що наукові дослідження свідчать про підвищену ймовірність зараження нещеплених учнів хворобами, які можна попередити вакцинацією. Оскільки жодна вакцина не володіє стовідсотковою ефективністю, окремі щеплені діти можуть заразитися в разі контакту з дитиною, яка не вакцинована. Спалахи таких захворювань в школах, де є невакциновані учні, більш вірогідні. «Якщо у вашій школі діагностована будь-яка хвороба, яку попереджають вакцинацією, і проти якої ваша дитина не щеплена, Департамент охорони здоров'я має право не допускати дитину в школу щонайменше до закінчення одного інкубаційного періоду після виявлення останнього випадку захворювання. Так, в разі діагностики кору, нещеплені учні будуть відсторонені від занять на весь термін спалаху і ще на 18 днів після виявлення в школі останнього випадку хвороби». Стаття 2164 Закону про охорону здоров'я передбачає дві підстави для звільнення від обов'язкової імунізації: (1) Батьки відмовляються від вакцинації дитини, так як це суперечить їх релігійним переконанням; (2) Ліцензований в штаті Нью-Йорк лікар засвідчує, що вакцинація може згубно позначитися на здоров'ї дитини. Відведення на підставі релігійних вірувань

Для звільнення від щеплень з релігійних причин адміністрація школи може запросити від батьків чи опікунів письмове обгрунтування антивакційних переконань. Батьки повинні своїми словами описати власні релігійні принципи, що входять в протиріччя з проведенням вакцинації. Також необхідно зазначити, чи заперечують батьки проти всіх щеплень і, якщо ні, пояснити релігійні підстави відводу конкретного щеплення. Лист від батьків, адвоката, священнослужителя або іншої особи, яка голослівно стверджує наявність такого переконання, не є достатнім для отримання звільнення. Якщо щодо поданого обгрунтування неможливо винести рішення, Департамент освіти протягом десяти навчальних днів з моменту отримання листа може запросити від батьків додаткову документацію. Закон про охорону здоров'я не передбачає звільнення на підставі особистих, моральних, етичних, наукових або філософських переконань. Документація на підтвердження релігійних поглядів подається відповідальній особі у школі, де навчається чи планує навчатись дитина. Ця особа направляє лист і документацію в офіс директора Департаменту з охорони здоров'я і у Відділ шкільної охорони здоров'я. Після розгляду запиту батьків чи опікунів поїнформують про позитивне або негативне рішення. Відведення за медичними показаннями

Для звільнення за медичними показаннями можуть запитати заповнений ліцензованим в штаті Нью-Йорк лікарем «Медичний запит про відвід вакцинації», що засвідчує небезпеку одного або більше обов'язкових щеплень для здоров'я дитини. Форма запиту є в школі. У запиті слід вказати, які саме щеплення можуть бути згубними і протягом якого терміну. Подану документацію на підтвердження необхідності відведення за медичними показами школа спрямовує на розгляд до Відділу шкільної охорони здоров'я. Термін дії медичного відведення не є безстроковим і діє не більше одного року з дати видачі. Свої побоювання в зв'язку з проведенням обов'язкових щеплень слід обговорити з лікарем дитини. Тобто, якщо немає вагомих причин для невакцинації дитини, вона відстороняється від відвідування занять в муніципальній школі.

І наостанок. Для батьків, які не хочуть вакцинувати своїх дітей шкільного віку є кілька варіантів

1) Отримати медичне відведення від вакцинації або довести, що вакцинація неможлива через релігійні погляди.

2) Перевести дитину на домашнє навчання (homeschooling) або самостійне навчання без навчання в класі.


У випадку самостійного навчання без відвідування школи, дитина залишається закріпленою за своєю зональною школою, отримує навчальний план і завдання і складає щорічні тести. Особисто знаю сім’ю, де дівчинка таким чином навчається вдома вже другий рік. Батьки відмовились робити щеплення — після кількох нагадувань дитина була відсторонена від відвідування школи. Нашому сину в грудні виповниться 6 років. Ні перед його народженням, ні після, у нас навіть не виникало питання щодо того, робити щеплення чи ні.


Ми зробили всі щеплення. Наступні будуть, як дитині виповниться одиннадцять років. А зараз хіба що робимо щеплення від сезонного грипу.


До теми:

Про медицину в США

787 views0 comments
bottom of page