top of page
  • Writer's pictureSvitlana Sishchuk

Кохання довжиною в 73 роки

Updated: Nov 25, 2019

Від військового містечка до Білого дому. Неймовірна історія кохання президентського подружжя Джорджа та Барбари Буш.


Знайомство. Війна. Одруження

Їх історія розпочалась в 1941 році. Він — з династії американських політиків, син банкіра і сенатора від Республіканської партії Прескотта Буша. Народився в місті Мілтон, штат Массачусетс. Вона — з багатої родини видавця жіночих журналів та домогосподарки з Нью-Йорку.

Їй було 16, а йому — 17 років. Вони зустрілись під час Різдвяної вечірки в 1941 році. Джордж Буш та Барбара Пірс. Барбара була одягнута в червоно-зелену святкову сукню. І Джордж попросив свого друга познайомити їх.

«Я вважала його найкрасивішою істотою, яку я коли-небудь зустрічала», — згадувала Барбара через багато років, — «Я не могла дихати, коли він був у кімнаті».

Барбара навчалась в школі-інтернаті в Південній Кароліні, а Джордж — у Військовій академії в Массачусетсі. Через півтора року, перед відправкою Джорджа в армію, вони заручились.

Після закінчення Академії в 1942 році Джордж був зарахований до військово-морського флоту і пройшов навчання як пілот. Наступного року він був призначений на один з військових кораблів в Тихому океані. Під час служби у морській авіації Буш називав усі своі літаки на честь майбутньої дружини — «Барбара», «Барбара І», «Барбара ІІ».

Тривала Друга світова війна, і єдине, що пов'язувало молодих людей, були листи, які вони писали один одному. Ці листи були для них цілим світом. Перебуваючи на військовому кораблі в Тихому океані, Джордж з нетерпінням чекав, коли оголосять про прибуття пошти та хтось вигукне «Буш!». Це означало, що прибув один з довгоочікуваних листів від Барбари.

«Я люблю тебе, кохана, усім серцем, — писав він у листі від 1943 року, — І знати, що ти любиш мене, означає, що у моєму житті є незмірна радість».

Джордж Буш був наймолодшим пілотом США. За бойові досягнення і героїзм у роки Другої світової війнивін був нагороджений Хрестом льотних заслуг. Під час одного з бойових вильотів літак Буша підбили, і він ледь не загинув, дивом вибравшись з палаючого бомбардувальника. Джорджа врятував американський підводний човен.

Пізніше Джордж згадував, що була величезна причина, чому він мав вижити. Цю причину звали «Барбара».

Під час чергової відпустки Джорджа Буша, 6 січня 1945 року закохані одружились. Барбара зізналась, що вона вийшла заміж за цього чоловіка, бо він змушував її сміятися.

Шлях до Білого Дому

Буші провели дев'ять місяців на військових базах в штатах Мічіган, Мен і Вірджинія. По закінченню війни Джордж Буш став студентом Єльського університету. У Нью-Хейвені, куди переїхала пара, у 1946 році народився їх перший син, Джордж.

Після закінчення університету у 1948 році, отримавши диплом економіста, разом з молодою дружиноюБушпереїхав до Техасу, де почав успішно займатися нафтовим бізнесом. За рік Буша відправили до Каліфорнії. Дочка Полін (яку називали Робін) народилася там в 1949 році, але померла від лейкемії не доживши кілька місяців до свого четвертого дня народження.

Перебування в Каліфорнії було коротким. Буші незабаром повернулися до Техасу — спочатку до Мідланду, а потім — у Х'юстон. У Техасі народилося ще четверо дітей: Джеб (Джон Елліс) у 1953 році, Нейл Маллон у 1955 році, Марвін Пірс у 1956 році і Дороті Уокер в 1959 році. Джордж і Джеб пішли в політику; Ніл і Марвін стали бізнесменами, а Дороті займається благодійністю та громадською діяльністю.

До свого 40-річчя Джордж заробив мільйонні статки. З нафтового бізнесу він пішов у політику. Був конгресменом, послом США в ООН, очолював Центральне розвідуправління США.

Під час виборів. Джордж Буш — кандидат до Сенату від Республіканської партії. 1964 рік

Буш зробив спробу стати президентом в 1980 році, проте внутрішньопартійну боротьбу виграв Рональд Рейган, який став президентом і призначив Буша на посаду віце-президента США. Тандем існував протягом обох президентських термінів Рейгана, а в 1989 році посаду 41-го президента зайняв Джордж Буш. Він став першим з 1837 року віце-президентом, який в результаті виборів отримав головне місце в Білому домі. Весь цей час Барбара була поруч.

До того часу, коли подружжя оселилось у Білому домі, вони змінили 28 будинків у 17 містах.


Під час президентства чоловіка Барбара Буш супроводжувала його в робочих візитах до 68 країн, пройшовши шлях в два мільйони кілометрів. Вона брала участь в мітингах та різних зборах, підтримувала чоловіка, а потім вже й сина в нелегких політичних рішеннях.

Та, за словами Барбари, підтримка адміністрації Буша мала свої межі. «Я ніколи не буду фарбувати волосся, змінювати свій гардероб і худнути», — з належним їй почуттям гумору зауважувала Барбара.

Реакція Першої леді, коли Президент став їй на ногу

В одному з інтерв'ю Барбару запитали, чи має вона вплив на чоловіка? Перша леді відповіла: «Якщо ви одружені більше 40 років і не маєте впливу на свого чоловіка, то у вас серйозні проблеми».

У 1992 році Буш програв президентські вибори демократу Біллу Клінтону. Подружжя Бушів переїхало до Х'юстону, штат Техас. А літній період вони проводили у родинному будинку на узбережжі в штаті Мен.


Навіки разом

В одному з інтерв'ю внучка Бушів Дженна сказала: «Бабуся з дідом, чоловіком, якого вона любить більше 73 років, щасливі і оточені родиною. Той факт, що вони так довго разом, і що дід все ще щоночі перед сном говорить їй «Я люблю тебе, Барбі», — це чудово».

Поза політикою. 1997 рік

Сама Барбара Буш описувала себе і свого чоловіка як «двох найщасливіших людей у ​​світі». Колишня перша леді США говорила, що «коли весь пил влягся, і всі натовпи зникли, то залишилося те, що дійсно має значення — це віра, сім'я і друзі. Ми надзвичайно благословенні».

Барбара та Джордж на тенісному турнірі. 2004 рік

А Джордж зауважував: «Я піднявся, можливо, на найвищу гору в світі, але навіть це не може зрівнятися з тим, що мені пощастило стати чоловіком Барбари».


Інколи вони жартували. «Чому ти одружився зі мною?», — запитувала Барбара. «Та я вже не пам'ятаю. Ми зробили це дуже давно. Я був дуже щасливий того дня у 1945 році, але сьогодні я щасливий так само», — відповідав Джордж.

Стадіон у Х'юстоні. 2010 рік

Коли Барбара Буш весною цього року вже була у лікарні, в останній розмові з сином Джебом, вона сказала: «Я не хочу залишати твого батька. Але я знаю, що буду у прекрасному місці». Джордж плакав на похоронах дружини.


Вони прожили щасливо разом 73 роки. Він пережив її всього на вісім місяців. В шлюбі у них народилось шестеро дітей. Крім того, є сімнадцять онуків та сім правнуків.

Навіки разом.

В червні цього року вийшла книга про подружжя Бушів «Джордж та Барбара Буш. Велика американська історія кохання» (George & Barbara Bush: A Great American Love Story).


І, можливо, колись про їхнє кохання довжиною у 73 роки в Голівуді таки знімуть фільм.


За матеріалами The Washington Post, The New York Times, BBC News Україна


#історії_сша #особистості

90 views0 comments
bottom of page