top of page
  • Writer: Svitlana Sishchuk
    Svitlana Sishchuk
  • Nov 26, 2019
  • 2 min read

Updated: Aug 11, 2023

Як починається та як закінчується навчальний день у школі, скільки часу триває обід, скільки уроків на день, чи є між уроками перерви. Про це я дізналась під час дня відкритих дверей в школі сина.

Наш син Деніел вчиться в першому класі однієї з муніципальних шкіл Брукліна, Нью-Йорк. Це початкова школа, де вчаться діти з підготовчого класу (Kindergarten) до п’ятого включно.


Наша школа не зовсім типова. В кожній паралелі є по два інклюзивні класи, де разом зі звичайними дітьми вчаться діти з розладами аутичного спектру за програмою ASD Nest. Таких шкіл в Нью-Йорку є 49.


Раз на рік, приблизно в середині листопада, в школі проводять день відкритих дверей. Впродовж навчального дня батьки можуть прийти до школи, відвідати заняття і подивитись, як все відбувається.

Розумна дошка в класі.

Отож, як виглядає стандартний день в муніципальній школі.


Шкільний день триває з 8:00 до 14:10. Школа відкривається о 7:30. І хто бажає, має можливість снідати в школі з 7:30 до 7:55.


Перед початком занять діти співають «Клятву вірності американському прапору» — The Pledge of Allegiance.


Впродовж дня за розкладом є вісім періодів по 45 хвилин: сім навчальних і один для обіду та відпочинку (триває 50 хвилин).

Вхід в клас вчителі оформляють на свій розсуд.

За сприятливої погоди після обіду під час цієї великої перерви діти гуляють на вулиці на шкільному майданчику. Якщо прохолодно, то діти перебувають в класах. Вони за бажанням читають, малюють, грають в настільні ігри чи просто спілкуються.

Шкільний двір. В цій частині двору гуляють найменші школярі.

Цікавий факт: під час обіду і великої перерви вчителі за дітьми не наглядають. За дітьми дивляться асистенти або інші працівники школи. Вчителі в цей час обідають і відпочивають.

В класі працюють дві вчительки. Це їхні робочі місця.

Обід і велика перерва розведені в часі між паралелями, щоб не було натовпу в кафетерії та на шкільному майданчику. Спочатку обідають та гуляють діти з підготовчого до другого класу, а через годину — з третього по п’ятий.


Перерв між періодами немає. Один період плавно переходить в інший. Колись мене це шокувало: як це — немає перерви? Потім я зрозуміла, чому це не травматично для дітей. Вони не сидять під час занять весь час за столами, а багато рухаються. У дітлахів є перерви на кількахвилинну гімнастику чи йогу. Частину занять вони сидять на килимку перед «розумною дошкою».

Тихий куток в класі. Кілька хвилин перерви для тих, кому це потрібно.

В першому класі є наступні предмети: читання, писання, математика, природничі науки, соціальні науки, комп’ютерні технології, мистецтво, музика, фізичне виховання, танці і раз на тиждень спеціальне заняття на обрану тему: кулінарія, тваринний світ, підводний світ, відео і кіно, конструювання, наукові досліди — називається «кластер».

Розклад занять для першого класу.

О 14:10 заняття закінчуються. Тих дітей, які користуються послугами шкільних автобусів, працівники школи розводять по автобусам, всіх інших батьки забирають зі шкільного подвір’я, куди вчителі виводять кожен клас.


Традиційно зауважую, що це окрема муніципальна школа в Брукліні. В інших школах може бути інакше: інший час початку і закінчення занять, перелік предметів, час на обід і перерви.


Як виглядає класна кімната, вхід в клас, обладнання в класі, шкільний коридор — дивіться на фото.

Розклад занять на день та календар.

Роботи учнів.

Як змінювались технології.

Улюблені книжки вчителів.

Шкільний коридор.

Updated: Aug 11, 2023

Дзвонять чи пишуть електронні листи? Приходять особисто чи користуються мессенджерами? Як спілкуються американські батькі між собою та зі школою?

Для себе я виділила три рівні комунікації:

1️⃣ між адміністрацією школи і батьками

2️⃣ між вчителями і батьками

3️⃣ між батьками

1️⃣ У школи є сайт, на якому розміщена вся необхідна інформація:

- прізвище-ім’я директора, заступників, медсестри, координатора по роботі з батьками, інших працівників адміністрації, всіх вчителів і помічників вчителів;

- адреси електронної пошти кожного працівника;

- шкільний календар на рік: розклад канікул, вихідних днів, скорочених днів;

- розділ, в якому викладають домашні завдання на тиждень для кожної паралелі;

- довідник зі шкільними правилами, розпорядком дня, вимогами до дрес-коду, переліком програм, за якими навчаються діти.


Щотижня батьки отримують розсилку електронною поштою від координатора по роботі з батьками. В розсилці є:

- загальношкільні події: час і місце проведення;

- оголошення про зміни, в навчальному процесі, якщо такі є;

- інформація щодо екскурсій;

- вихідні дні, канікули та інші дрібнички.

Про канікули, вихідні дні чи батьківські збори ще отримуємо сповіщення телефоном.


Також електронною поштою ми отримуємо листи від директора, від керівника шкільного офісу та інших працівників школи щодо тих чи інших робочих моментів. наприклад, що в школі не працювала їдальня; що були навчання з пожежної безпеки; що необхідно поновити медичну форму у педіатра і т.д.


Часто ця ж інформація дублюється паперовими листами, які вкладають у папки для кожної дитини.


2️⃣ Вчителі здебільшого спілкуються з батьками через листування електронною поштою.

Ми не маємо номерів телефонів вчителів, і вони батькам також не телефонують.


В екстрених випадках батькам телефонують зі шкільного офісу і робить це координатор по роботі з батьками чи шкільна медсестра.


Раз на тиждень можно побачитись з вчителями особисто — щовівторка з 2:20 до 3:00. Для цього потрібно заздалегідь написати вчителю e-mail, домовитись про час і прийти в школу.


Двічі на рік є батьківські збори. Точніше, це не збори, а індивідуальна зустріч батьків і вчителів. дні для зустрічі визначає заздалегідь Департамент освіти Нью Йорку. За тиждень-два перед зустрічами складається графік, і батьки приходять точно на свій час. Напередодні батьки отримують у запечатаному конверті інформацію щодо успішності, пропущених занять та нотатки вчителів з кожного предмету. На спілкування щодо однієї дитини відводиться 10 хвилин.


Є окремий детальний пост про батьківські збори в американській школі.


Щопонеділка вчителі роздають інформаційні листи із переліком домашніх завдань на тиждень та нотатками, що і з яких предметів вивчатимуть чи повторюватимуть впродовж тижня.

На листі є також нагадування про важливі події в школі: концерти, екскурсії, вихідні дні.


Цю інформацію також можна знайти на сайті школи у розділі для кожної паралелі класів.


Інформаційні листи, домашні завдання, дозволи на екскурсії, які мають підписати батьки — все це вчителі складають в окрему папку «Home & Back» — «додому і повернути».

Всередині папки є дві кишеньки: «Take home»/«забрати додому» — все, що є в цій кишеньці залишається вдома, та «Return to school»/«повернути до школи» — все, що є в цій кишеньці треба або підписати, або виконати завдання і повернути наступного дня до школи.

Так як у нашого малого є ще й індивідуальний навчальний план, то раз на тиждень ми отримуємо від вчителів електронною поштою лист міні-звіт: над чим працювали, що в планах, які успіхи, на що потрібно звернути увагу. про якісь проблеми ще не писали жодного разу ні минулого року, ні тепер.


Так само я можу написати, що мене хвилює в поведінці сина вдома, чи що йому складніше виконувати із домашніх завдань.


Минулі два роки наші вчителі ще створювали фотоальбом у Google Photos, де викладали фото з уроків, екскурсій чи шкільних свят.

Цього року ми маємо окремий міні-сайт для нашого класу: фото, розклад занять та перелік домашніх завдань на тиждень.


Деякі вчителі використовують додаток ClassDojo. це окремий шкільний мессенджер, дуже популярний серед вчителів і батьків у Нью Йорку.

Вчитель створює у месенждері окремий аккаунт і дає доступ до нього батькам з класу, публікує там успіхі/неуспіхі учнів, фото, інформаційні повідомлення. інформація щодо навчання/поведінки окремої дитини доступна тільки батькам цієї дитини. ClassDojo є й українською також.


3️⃣ Для спілкування батьків між собою є закрита група школи у Фейсбук. Групу адмініструє також хтось із батьків-добровольців.


Батьки обговорюють навчальний процес, шкільні концерти, питають які враження від того чи іншого вчителя, просять викласти копію домашнього завдання, бо хтось із дітей забув робочий зошит чи листок у школі.

Все як і у інших батьків на інших континентах.


Є окрема група для батьків, чиї діти вчаться за програмою ASD Nest.


І окрема група, де батьки віддають задаром чи за символічну плату в $1-2 одяг з логотипом школи, який став замаленьким на їхніх дітей чи з якихось інших причин не підходить.


Батьки з класного батьківського комітету також спілкуються у більшості випадків через електронну пошту.


Також можуть писати листи щодо організаційних питань чи збору коштів. Листи вкладають у конверти і вчителі кладуть ці конверти кожній дитині в папку. Відповіді чи гроші батьки так само кладуть у конверт і папку, а вчитель передає представнику батьківського комітету.


З часом батьки знайомляться особисто, обмінюються телефонами, запрошують дітей на дні народження та влаштовують «побачення» (play date) у позашкільний час чи на вихідних у парках, на дитячих майданчиках або у когось вдома.


Так все працює в нашій школі. Це тільки мій особистий досвід, без узагальнень. Припускаю, що в інших школах/містах/штатах інакше.


Самообслуговування та соціальна взаємодія — саме на таких навичках роблять акцент в американських школах для найменших учнів. Тому всі вимоги до першокласників, про які йтиметься нижче — це тільки орієнтир. І навіть якщо дитина чогось не вміє чи не знає, то її обов’язково навчать в процесі!

ТРОХИ ІСТОРІЇ

До 2013 року в Нью Йорку обов’язкове навчання починалось з першого класу, з 6-и років. Чи буде дитина вчитись в Kindergarten, тобто в підготовчому класі, визначали батьки. Кількість місць в муніципальних школах для бажаючих відвідувати Kindergarten була обмежена.


У 2012 році губернатор штату Ендрю Куомо підписав закон, згідно з яким всі п’ятирічки в Нью Йорку мають відвідувати Kindergarten.

Причиною змін стало те, що у перший клас приходили діти з дуже різним рівнем підготовки. І тодішній мер Нью Йорка Майкл Блумберг підтримав цю ініціативу. Він зазначив, що всі мають мати рівні можливості для якісної освіти.

В муніципальні школи Нью Йорку приймають всіх дітей, незалежно від соціального чи міграційного статусу батьків.

Жодних тестів з академічних знань чи інших навичок при прийомі в муніципальні школи не проводять.

Окремі тести складають тільки ті, хто претендує на навчання за програмою для талановитих та обдарованих дітей (Gifted & Talented Programs).

Єдиний тест, який проводять при реєстрації дитини в школу, це тест на володіння та розуміння англійської мови, якщо мова в сім’ї не англійська. Тестують дитину виключно для того, щоб визначити, чи потрібні їй додаткові заняття з англійської.

Тому всі вимоги до першокласників, про які йтиметься нижче — це тільки орієнтир. В ідеалі всьому якраз і вчать в Kindergarten — підготовчому класі. Але навіть якщо дитина чогось не вміє чи не знає на початок першого класу, то її обов’язково навчать в процесі!

ЩО ОЧІКУЮТЬ ВІД ПЕРШОКЛАСНИКІВ

Зведена таблиця: що має знати та вміти першокласник в США

Читання та розуміння тексту

  • знати алфавіт

  • читати книги свого рівня і розуміти, про що йдеться в тексті

  • розпізнавати великі і малі літери

  • пам’ятати і правильно писати 130-150 слів

  • вимовляти букви і звуки

  • знати, розпізнавати і писати 50-100 sight words. Це такі слова, які часто вживаються і здебільшого пишуться інакше, ніж звучать.

  • римувати слова. Наприклад: cat-bat, frog-smog, train-rain

  • розуміти різницю між фактами і вигадкою

  • відтворювати послідовність подій у розповіді (що відбувалось спочатку, потім, в кінці) приклади sight words:

all, am, are, at, ate, be, black, brown, came, did, four, get, have, into, must, new, now, our, please, ran, saw, she, soon, that, there, they, this, under, want, was, what, white, who, will, with, yes. Письмо

  • писати великі та малі літери

  • писати власне ім’я та прізвище

  • писати прості слова і речення

  • писати повні речення з правильною граматикою та пунктуацією

Дрібна моторика

  • правильно тримати олівець, кольоровий олівець або фломастер/маркер

  • правильно тримати ножиці

Математика

  • розуміти дії «додавання» та «віднімання»

  • додавати та віднімати від 1 до 10

  • використовувати предмети або малювати зображення, щоб наочно показати дії додавання та віднімання

  • рахувати, читати та писати числа від 1 до 100

  • знати основні геометричні фігури пласкі та об’ємні: коло-сфера, квадрат-куб, трикутник-піраміда і т.п.

  • розпізнавати зразки: синій квадрат, червоний квадрат, синій квадрат, – яка фігура наступна?

  • знати інструменти для вимірювання часу та температури

Загальні знання

  • знати важливих людей з історії США: наприклад, Джордж Вашингтон

  • розуміти категорії часу: минуле, теперішнє та майбутнє

  • знати американські символи: прапор, орел, Статуя Свободи

  • знати американські свята: День Незалежності, День подяки, Різдво

  • знати і розуміти для чого використовують глобус і карти

Наукові знання

  • використовувати п`ять відчуттів (зір, слух, нюх, смак, дотик) для спостереження та опису речей

  • знати місяці та пори року

  • розуміти різницю між живими та неживими предметами (рослина-плюшевий ведмедик)

Соціальні навички

  • слухати вчителя та виконувати завдання на 1-2 дії

  • брати участь у групових заходах

  • спілкуватися належним чином з іншими учнями

  • за потреби звертатися за допомогою

  • сидіти за столом 15-20 хвилин

  • самостійно одягатись/роздягатись і відвідувати вбиральню

  • самостійно розпакувати/запакувати свій обід

  • спокійно чекати своєї черги

  • прагнути дізнаватись щось нове


Всі діти, і ті, для кого англійська є рідною мовою, і ті, хто її зовсім не знає, вчаться разом. Чогось не знати чи не вміти —це нормально. В школі не роблять з цього проблеми, а допомагають і вчать. На фото: приклади завдань, які виконував наш син минулого року в підготовчому класі. Під кожним фото — опис завдання.

Написати речення, де живе зображена на малюнку тварина

Підібрати рими до слів, картинки яких зображені у першому стовпчику

Знайти вдома та намалювати предмети, які відповідають 3D фігурам

написати, в якому районі НЙ розташований твій будинок і школа. написати, в якому штаті знаходиться твоя школа. позначити колом малюнок, на якому зображений штат Нью Йорк. позначити хрестиком малюнок, на якому зображене місто Нью Йорк з районами

Позначити цифрами від 1 до 4 стадії росту рослини. підписати частини рослини

Якщо у вас є запитання — залишайте їх в коментарях. І я обов'язково на них відповім.


bottom of page